1) Skąd wzięła się ksywa Ajmi
Moja ksywa nie ma specjalnej historii :) - wzięta jest od moich inicjałów.
2) Zdajesz się być silną osobą, widać po twoich tekstach,że masz twardy charakter. Czy tak jest w 100%?
Oczywiście, należę do osób o silnych o twardym charakterze, ale to nie znaczy że nie posiadam uczuć, bo jest wiele rzeczy które potrafią mnie poruszyć.
3) Co sądzisz o kobietach w polskim rapie?
Tak naprawdę to jest strasznie trudne pytanie, ponieważ chciałabym aby kobiece podziemie trzymało naprawdę dobry poziom, a nie zawsze tak jest. Tak naprawdę na palcach jednej ręki mogę zliczyć dobre zawodniczki z podziemia - które nie robią tego, że tak napiszę na odpiernicz, ale naprawdę oddają temu duszę. To jest świetne, że coraz więcej dziewczyn próbuje w tym swoich sił - ale nie za najwyższą cenę, trochę to śmieszne kiedy ktoś nadaje sobie miano raperki mając przez rok zaledwie kilka tych samych kawałków, najważniejsza przecież w tym wszystkim zajawka, wiele lasek naprawdę nią kipi! Trzeba rozwijać kobiecy rap, bo przecież i my mamy prawo głosu.
4)Jak zaczęła się twoja przygoda z rapem?
Tutaj również nie zabłysnę, bo wszystko toczyło się dość normalnie. Zaczęłam pisać teksty, trafiłam do studio, pierwsze koncerty, i jakoś się potoczyło :) Nic nadzwyczajnego uwierzcie :).
5) Jak przebiega twój przeciętny dzień?
Aktualnie mam wakacje, więc śpię do woli, wstaję koło godziny 12 czasem nawet koło 13, obecnie dużo czasu spędzam w domu ponieważ "staram się" hehe, pracować nad płytą.
Jak widzisz - szara rzeczywistość :).
6) wymień 5 swoich zalet i wad
Okej, okej hehe :)
Wady:
1. Jestem straszną bałaganiarą (jak tylko nie muszę nie sprzątam, mój pokój wygląda jak jedno wielkie wysypisko śmieci i nic nie mogę w nim znaleźć haha :D)
2. Wulgaryzm to moje drugie imię, jestem chwilami zbyt wyszczekana.
3. Jestem bardzo, ale to bardzo leniwa.
4. Uwielbiam sobie pomarudzić :)
5. No tak i jestem strasznie mściwą osobą, a to nie jest fajne, zwłaszcza dla osoby która zajdzie mi za skórę -.-
Przejdźmy do samouwielbienia, ZALETY :D :
1) Szczera do bólu.
2) Zawsze trzymam język za zębami jeśli chodzi o sprawy w których ktoś prosił mnie o dyskrecję.
3) Spontaniczna.
4) Pomysłowa.
5) Otwarta na cały świat :D
7) Co sądzisz o swoich fanach i antyfanach?
Każdy ich ma prawda? Cieszę się, że pojawia się coraz więcej osób które słuchają moich tracków i które dają mi wielkiego kopa aby iść dalej.
Jeśli chodzi o antyfanów tzw 'hejterów' nie zbyt o to dbam jestem tego świadoma, że im bardziej będę rozpoznawana tym więcej ich się pojawi i szczerze mówiąc naprawdę o to nie dbam. Liczy się siła, a ja jestem podobna do piłki - im mocniej ktoś we mnie uderzy tym ja bardziej wzbiję się ku górze :).
8)Jaka jesteś na co dzień po za światem muzycznym? Jaka dla sowich przyjaciół i najbliższych?
O to trzeba zapytać moich najbliższych, trudno mi powiedzieć jak oni na mnie patrzą. Staram się być zarówno dobrym członkiem rodziny jak i dobrą przyjaciółką, wiadomo że są dni kiedy jestem nieznośna, ale po każdej burzy wychodzi słońce - a oni wiedzą że są częścią mojego życia :).
9) Czy teksty, które piszesz są bliskie twoim uczuciom i emocjom?
Tak, pokazuję tutaj 100% własnego ja.
10) Jakie rady dałabyś swoim słuchaczkom, które również chcą rapować?
Łapcie za kartkę, długopis i do boju! Im więcej czynnych raperek w podziemiu tym lepiej, każdy ma szanse tworzyć - ale tylko od nas zależy czy to wykorzystamy.
11) Jak zmieniło się twoje życie,dzięki temu,że twoja twórczość jest coraz bardziej doceniana?Czy jesteś już rozpoznawana dzięki temu?
Moje życie jest ciągle takie same. Czy jestem rozpoznawana? Czasem tak :).
12)Czy swoja przyszłość wiążesz z muzyką, czy to jedynie hobby?
Jeśli będę miała możliwość oczywiście wybiorę muzykę.
13 ) Pomimo młodego wieku masz wiele osiągnięć na swoim koncie. Które są dla ciebie najważniejsze i dlaczego?
Tych osiągnięć nie jest tak wiele, ciągle pracuję nad nowymi. Najważniejszy jest dla mnie mój pierwszy koncert oraz pierwsze nagrwyki w studio, raz - ktoś docenił moją zajawkę, dwa - mogłam się spełnić w tym co kocham.
14)Na kogo opinii ci zależy: przyjaciół i bliskich czy obcych ludzi?
Zarówno na tej jak i na tej :).
15) Dlaczego nie przeklinasz w kawałkach?
Cóż to kwestia mojego wyboru, nie chcę rzucać mięsem na prawo i lewo.
16) Czy jesteś za tym,ze raperka powinna chodzić w szerokich spodniach?
Że tak napiszę: yyy.. nie? Sama muzyka nie wybiera za nas naszego stylu, to część subkultury hh, i szczerze Ci powiem, że ja osobiście mało kiedy noszę dresy.
17) Jak oceniasz to cod zieje się w obecnej chwili w polskim rapie? Chodzi zwłaszcza o kobiety z ta zajawką?
Cenie sobie każdą kobietę, która chce połączyć się z rapem, co się tam dzieje w obecnej chwili? Dużo, haha :) Tak naprawdę nie wszystko ogarniam bo nie jestem nawet do tego zmuszona, każdy coś wnosi do tej muzyki jedni powinni ciągle to rozwijać inni wyrzucić majki i tyle ode mnie.
18) Wymień kilka rzeczy ,które kochasz i nienawidzisz w ludziach
Dziwne zdane pytanie bo każdy człowiek jest inny.
Może napiszę to tak w moich najbliższych kocham ich troskę o mnie, szczerość, wytrwałość, cenie sobie ich poczucie humoru i to że ze mną wytrzymują itd, itd, itd mogłabym słodzić :)
Czego nienawidzę? Chamstwa, prostoty, FAŁSZU, kozaczenia,a zwłaszcza tego internetowego gdzie każdy ma mordę jak trzydrzwiowa szafa, a łeb jak sklep tylko półki puste, i lizania dupki :)).
Info! Udało mi sie nawiązac kontakt z Karoliną Baszak, jednak z powodu braku czasu niestety nie rpzeprowadze z nia wywiadu w najbliższym czasie!
Jednak info o niej umieszczę już w następnym poście! Pozdro
